Ежедневный радиожурнал со звуком. Иногда с юмором. Всегда с картинками

Доставка квітів Чернігів

21.09.2022

SAT посиденьки 2

     Продовжуючи роздавати безкоштовні поради :-), описую подальші дії на шляху до розуміння роботи через супутники. 
  Для того, щоб не втрачати непродуктивно час (даремно), пропоную вчинити так, як роблять професіонали - обзавестися інструментом, за допомогою якого будемо підвищувати ефективність пошуку. Перший і головний, якийсь саттракер. Або Орбітрон (рекомендую), або GPredict, або щось екзотичне на власний розсуд. Особливо не розумуйте, Орбітрон цілком і дуже для наших завдань підходить. За його пристроєм та налаштуваннями буде окреме повідомлення. Далі два не такі популярні, але дуже корисні інструменти.
      Перший - це скрипт-блокнот актуальних відомостей щодо супутників. За ним далеко ходити не треба, він унизу сторінки :-) Але без нього буде складно. У випадаючому меню вибираєте супутник, що вас цікавить (а коли він з'явиться у вас над головою скаже Орбітрон), в рядках нижче з'являться частоти його транспондерів, маяків, моди роботи і стан (актуальний чи ні). Справа в тому, що супутники часто "злітають" з програм, їх відключають на час профілактичних або інших робіт і краще знати його стан, ніж не знати. Важко шукати чорну кішку у темній кімнаті, особливо якщо її там немає. Список актуальний та оновлюється JE9PEL щодня. Скрипт написав я і ми з ним користуємося ним удвох – такий самий у нього на сайті. 
Наприклад, обравши супутник Амсат-Оскар7 (Phase-2B), ми можемо побачити, що по непарних днях він працює в моді А, а по парних у моді B, відповідно частотний план транспондерів і частоти маякiв. А також якими видами випромінювання можна працювати через цей супутник.
   І останній – сайт-інформер активності на супутниках. У його рядках можна побачити що супутник, який вас цікавить, останній раз чули, наприклад, дві години тому, і чули його роботу 3, наприклад, людини.

  У першому рядку розшифровка колірного маркера - що означає колір фону квадрата (клітини). Наприклад синій – у супутника працюють маяки та транспондери. Тобто штатний режим. Жовтий – транспондери та маяк вимкнені, працюють лише канали телеметрії, червоний – супутник слухали, але не почули. Просто порожній квадратик – у цей час цей супутник взагалі не слухали, а якщо слухали, то не доповіли. Помаранчевий колір фону на якому циферки означає, що одні доповіли що супутник чутний, інші що ні. Або режими не сходяться. Коротше помилка. І, нарешті, фіолетовий означає, що з космічного апарату голосом працювала жива людина. Астронавт. Це поки що буває тільки на клітинах відображення активності МКС.
   У лівому стовпчику перелік супутників, це зрозуміло, а якщо підвести мишку до конкретної цифри в клітині, то з'являться позивні тих хто надіслав (працював) цю інформацію. Нижче є скрипт-форма надсилання репорту на сайт. У меню вибираєте супутник з яким працювали (чули), натискаєте радіокнопку із зазначенням що саме працює на цьому супутнику, власне доповідь, якщо потрібно змінюєте дату/час, вводите свій позивний і WW locator (як підпис:-) і натискаєте Submit.


 З трьома цими інструментами ви можете знати, що у вас є реальна можливість спрацювати з обраним супутником. Не факт, що спрацюєте, може й ні, але час витратите продуктивно. 
© Copyright 2011-2021 UY2RA,    All rights reserved.    Все права защищены.    Пожалуйста уважайте их. Использование материалов c этого сайта разрешается только с указанием АКТИВНОЙ ссылки на этот сайт.

FREE & OPEN UKRAINIAN HAM  RADIO  BANNERS NET