Ежедневный радиожурнал со звуком. Иногда с юмором. Всегда с картинками

Доставка квітів Чернігів

24.09.2022

SAT посиденьки 5

      Минулий пост був присвячений основній програмі сателайтера - Орбітрон. Худо-бідно ми його налаштували і настав час перевірити як працює наша зв'язка апаратурі для супутників. Запускаємо "Орбітрон" та натискаємо "Розрахунок/Розрахунок". Через пару секунд маємо список у якій послідовності та які супутники пролітатимуть над нами. Перший у списку арабський Nayif-1. Перемикаємось на закладку "Ротор/Радіо" та запускаємо комп'ютерне керування. Трансивер переключиться на частоту супутника і стежитиме за її зміною через єффект Допплера. Ми тим часом завантажуємо та запускаємо програму-декодер телеметрії із цього супутника та слухаємо сигнал PSK вухами.


Якщо ми нічого не чуємо, можемо перевірити частоти в пошуковій системі-блокноті і ще рапорти останніх днів цього супутника на рефлекторі активності. У програмі-декодері почнуть з'являтися дані телеметрії з цього супутника. Data collection – стан вузлів супутника. Більшість ОК. Потім стан антен та температура матеріалів антен. Далі стан декодерів, модуляторів та моді транспондерів. Напруга по шині 5 вольт – 4911,33 мілівольт, по шині 3,3 вольта – 3293,55 мілівольт. Далі параметри приймачів, передавачів, батарей та сонячних панелей. Наприклад Наприклад пряма та зворотна потужність передавача, що дає можливість порахувати КСВ :-) Струм і температура радіатора вихідного каскаду тощо Ми чудово приймаємо передавач потужністю 449,59 mW на відстані 3000 кілометрів! Ай та Орбітрон!
  Кожна строка пише шось таке - 24.09.2022 8:27:23, 1482015, FM4, انا ثمرة استثمار صاحب السمو الشيخ محمد بن راشد آل مكتوم في مجموعة صغيرة من أبناء وبنات الإمارات قبل أكثر من عشرة سنوات. والآن أصبحت جامعات دولة الإمارات قادرة على بناء أقمار إصطناعية    Нічого не зрозуміло, але цікаво. Інші супутники пішуть англійскою, Буде зрозуміло :-)
      Далі по порядку йде супутник RS-44. Тут нам потрібен логгер. Завантажуємо Log4OM. Драйвер WispDDE налаштував приймач частоту 435.647 мГц, а передавач на 145.962. Ми бачимо відмінності від табличних, це розрахований програмою зсув частоти через ефект Допплера. Ми чуємо на радіочастоті ER1CW. Наш передавач вже налаштований комп'ютером на частоту (з урахуванням Допплера), де нас почує ER1CW. Тим часом у нашому логері з'являються дані про ER1CW підтягнення з сайту QRZ.COM та частоти прийому та передачі вже встановлені Орбітроном.


 Кличемо.  Чути не дуже, плюс труднощі з ефектом Допплера, але зв'язок провели. А тепер спробуйте уявити собі, що ви все робите руками: передаєте ключем, перемикаєте частоти трансівера, підлаштовуєте убигаючу частоту, заносите дані в логер тощо. Жах взагалі

Лячно? :-)
© Copyright 2011-2021 UY2RA,    All rights reserved.    Все права защищены.    Пожалуйста уважайте их. Использование материалов c этого сайта разрешается только с указанием АКТИВНОЙ ссылки на этот сайт.

FREE & OPEN UKRAINIAN HAM  RADIO  BANNERS NET