Ежедневный радиожурнал со звуком. Иногда с юмором. Всегда с картинками

Доставка квітів Чернігів

10.09.2022

З історії радіо

"Передавальний центр Радіо Свобода в Іспанії визнано об'єктом культурної спадщини" -swling.ru
 Передавальний центр Радіо Свобода* в Плайя-де-Пальс (Іспанія) був оголошений об'єктом культурної спадщини місцевого значення з метою запобігання його знесенню. Регіональна рада Баш-Емпорда (район у провінції Жирона у складі Каталонії — прим. перекл.) схвалила це рішення одноголосно. Цей захід спрямований на те, щоб Міністерство екологічного переходу Іспанії не знесло будівлі колишнього центру передачі Радіо Свобода, побудовані навпроти пляжу де-Пальс під час Холодної війни.
 Передавальний центр на пляжі Плайя-де-Пальс — символ Холодної війни — був побудований Радіо Свобода і був найпотужнішим у світі: у ньому знаходилося 6 передавачів по 250 кВт, які можна було об'єднати у конфігураціях 6×250 кВт або 2×250 кВт+ 2×500 кВт або навіть 2×250 кВт + 1000 кВт! Передавальний центр транслював пропагандистські передачі на республіки СРСР. Через кілька років після розпаду СРСР, у 1995 році Радіо Свобода закрило передавальний центр. У 2006 році було підірвано антени. Крім людей, що ностальгують по станції, які хотіли зберегти будівлі, щоб перетворити їх на радіомузей, величезна ділянка площею 33 га на березі моря була дуже затребувана забудовниками. Криза зруйнувала проекти з нерухомістю, і місце, де стояли антени, перетворилося на парк.
Зображення взяте із сайту-музею передавальної станції Пальса.
© Copyright 2011-2021 UY2RA,    All rights reserved.    Все права защищены.    Пожалуйста уважайте их. Использование материалов c этого сайта разрешается только с указанием АКТИВНОЙ ссылки на этот сайт.

FREE & OPEN UKRAINIAN HAM  RADIO  BANNERS NET