Ежедневный радиожурнал со звуком. Иногда с юмором. Всегда с картинками

Доставка квітів Чернігів

05.09.2022

Саморобка

 Характеристика покупної антенні виявилася гаразд. Просто вона дуже широка і замаскована резонансами кабелю :-( Але антена працює справно, я вирішив її залишити як робочу для FM радіо. Хліба не просить.

 А ось як експеримент зробив таки собі таку ж на 144. Розраховується для стандартного петлевого вібратора за висоти 70 мм. Спочатку не вгадав з трансформатором. Резонанс на місці, а КСВ високий. Переробив трансформатор. Був на біноклі від F6GWH, тепер на кільці від VK6YFS.  А в цiлому 6:1 Тобто c 300 на 50  Ом
Антена виявилася дуже широкосмугова. Довелося дещо модифікувати форму щоб отримати резонанс гостріше. Інтерес задовольнив, але ж розумієте, що її три дБ насправді посилення не справжнє. Тільки "перекидання" посилення з вертикального на горизонтальне. Тобто три Дб по відношенню до вертикального вібратора:-)
Можна використовувати для місцевих зв'язків, для репітера, може для APRS, але для тропо, метеорів або EME звичайно не годиться. І хоча характеристики для одного вібратора дуже непогані, антена типово "місцева".© Copyright 2011-2021 UY2RA,    All rights reserved.    Все права защищены.    Пожалуйста уважайте их. Использование материалов c этого сайта разрешается только с указанием АКТИВНОЙ ссылки на этот сайт.

FREE & OPEN UKRAINIAN HAM  RADIO  BANNERS NET