Ежедневный радиожурнал со звуком. Иногда с юмором. Всегда с картинками

Доставка квітів Чернігів

09.09.2022

Чому б не повчитися?

І правда? Коли є гарна ідея та хороший конструктив чому б не повторити? Коротше зробив таки "складання Гало". КСВ цілком пристойний при гарній смузі. Якщо між кінцями диполя включити саморобний актуатор з гайки та шпильки з різьбленням (+Ардуино:-), вийде можливiсть переналаштовувати антену в межах +-8 мГц. Чимало навіть для УКХ. На жаль при цьому змінюється опір самого петльового вібратора і "розповзається" КСВ. :-( До речі, коефіцієнт трансформації довелося змінити. За такої геометрії опір власне вібратора виріс майже до 400 Ом. Отже трансформатор 1:8. Його довелося переробляти, але якщо хтось повторюватиме, сміливо можете використати стандартний балун 1:9.

На скріншоті VNA можна побачити і про спротив і про КСВ. Для робочих цілей цілком годиться. Виглядає майже як фірмова. Залишилося прооліфити дерево якесь і нагромадити це все на робочу висоту. У моєму випадку це кумедні 8 метрів. Але вище нема  куди. Хіба що на сосни поруч, ті високі.
Вчора півдня оліфіл/фарбував палицю-підставку щоб підняти вище. І тепер система загалом виглядає так: верхній гало на FM мовлення, нижній – оглядовий на 144. Кругова діаграма та +3 дБ у горизонтальній площині для обох. Чим не забава під час воєнного стану?:-)© Copyright 2011-2021 UY2RA,    All rights reserved.    Все права защищены.    Пожалуйста уважайте их. Использование материалов c этого сайта разрешается только с указанием АКТИВНОЙ ссылки на этот сайт.

FREE & OPEN UKRAINIAN HAM  RADIO  BANNERS NET