Ежедневный радиожурнал со звуком. Иногда с юмором. Всегда с картинками

Доставка квітів Чернігів

04.08.2022

Трохи нового

 Приятель Юрій, AC6A, поділився особистими враженнями від нового паяльника з індукційним нагріванням. Відмінність від старих технологій паяльних станцій у тому, що нагрівання здійснюється індукційним способом і регулювання температури здійснюється не термопарою в тілі жала, а магнітними властивостями самого жала, які змінюються з температурою. Тобто без зворотного зв'язку із платою контролера. З одного боку незручно, для різних температур доводиться набувати нового жалу, з іншого боку швидкість нагрівання в 3 секунди від моменту зняття з підставки вражає. Причому зі слів Юрія чудово паяється що SMD елемент, що товстелезний дріт у блоці живлення. Як в електромоторах - потужність не залежить від навантаження на валу :-) Тобто теж важливий фактор. Переваги - витончений, дуже лаконічний і мініатюрний нанонечник з прогумованою ручкою (що б не крутився :-), яким однаково зручно паяти і великі і малі деталі. Швидкість прогріву від моменту включення до температури жала – 5 секунд, а при вже включеній станції з моменту зняття паяльника з підставки – 3 секунди. Коротше у Юри враження лише позитивні. І я можу з ним погодитись. Особливо якщо паяти доводиться із мікроскопом. Нові технології виявилися зручнішими :-)

Але для мене недешево, звісно. В Україні станція близько 8000 грн., а комплект жал 600 грн. Можна пробувати купити на E-Bay, але за умови, що у вас вистачить розуму не включати відразу вилку в розетку, а перепаяти перемички всередині, щоб зробити пристрій придатним до нашої мережі: замість 110 в 60 Гц зробити 220 і 50 Гц. Робиться це нескладно, перемички присутні на платі (всередині корпусу). Зворушує наявність у комплекті "ганчірки-прихватки" для зміни жал :-)

Кого зацікавило – в інтернеті пишете запит чи індукційний паяльник, чи Metcal і буде вам щастя. Для того, щоб отримати власне уявлення про чудо-паяльник, можете подивитися видосик  - https://youtu.be/dup3JQyV2AY

Комментариев нет:

Отправить комментарий

© Copyright 2011-2021 UY2RA,    All rights reserved.    Все права защищены.    Пожалуйста уважайте их. Использование материалов c этого сайта разрешается только с указанием АКТИВНОЙ ссылки на этот сайт.

FREE & OPEN UKRAINIAN HAM  RADIO  BANNERS NET