Ежедневный радиожурнал со звуком. Иногда с юмором. Всегда с картинками

Доставка квітів Чернігів

03.07.2022

Лихо вiд розуму:-)

  На прохання Вадима UY7VV запрограмував йому Ардуино 2560 для поворотки з графічним екраном (дисплеєм).  Ідею я підглянув у двох індусів, тоді вона мені сподобалася. Ну екран краще коли круглий :-)  Але алгоритм мені здався незграбним і я кинувся вигадувати свій.

Але поплатився за свою самовпевненість.  На раненем етапі цілком влаштовувала помилка в один-два градуса.  Ну і правда, подивитеся на "шкалу" повороток Yaesu, наприклад. Точніше за 2-3 градуси все одно не визначити. І не факт, що стрілка (антена)   точно  обернеться на потрібний азимут.......  Калібрувати потрібно :-(
       Але любителів "точної" цифрової техніки цим не переконати. У мене в душі теж такий живе.     Написаний мною код - напівплагіат, втім я цього і не приховую: якщо якусь роботу зробив сусід по парті, то чому не скористатися плодами його праці? :-)
       Перше, з чим я став боротися - інтервал між натисненнями кнопок :- (  Менше 3-х секунд не виходить. Працює не стабільно. Враження неначе кнопки старі, протерті. Як ті, якими грали в Контер Страйк :-) Ну гаразд, це можна було б і не помітити. Але ось помилка в 3 градуси (іноді менше) засмучує грунтовно.
   Тут немає "опорної" напруги, яку зазвичай отримують або з энкодера або з потенціометра. Кут, на який треба повернути, задається в цифровому виді кнопками. І помилку обчислювати можна тільки в градусах. Причому цілих. Той момент, який мені спочатку дуже сподобався, - мала швидкість при старті і стопі - обертається при такому розкладі вгадуванням на скільки потрібно "затримати" мотор щоб він не "проскочив" вказаний кут. Тобто потрібно вводити поправку в обчислення. Помилку (у градусах) менше двох ставити не можна, інакше виникнуть автоколивання, а з урахуванням розгону і зупинки часто буває що поворотка зупиняється на 3 градуси більше ніж замовили з кнопок :- (  Или менше :-(
В принципі якщо цію помилку манкірувати, то все працює як потрібно для практичного застосування. Але баба Яга проти. Куди простіший управлятель (учбовий: -) працює з більшою точністю зупинки. Я спробував застосувати математику, тобто переводив вказаний кнопкакми кут в одиниці АЦП (доступно 1023), але при цьому точніше визначити кут не виходить із-за погрішності обчислень. INT, FLOAT DUBLE :- ( Може неохайно робив, хоча витратив вечір суботи і ось вже півдня воскресіння.... Може у кого є ідеї трохи краще? Буду вдячний.
    
© Copyright 2011-2021 UY2RA,    All rights reserved.    Все права защищены.    Пожалуйста уважайте их. Использование материалов c этого сайта разрешается только с указанием АКТИВНОЙ ссылки на этот сайт.

FREE & OPEN UKRAINIAN HAM  RADIO  BANNERS NET