Ежедневный радиожурнал со звуком. Иногда с юмором. Всегда с картинками

19.05.2022

"Arduino" - це дуже просто

"Доброго дня, шановний Георгій!
Постійно слідкую за Вашим сайтом https://gosh-radist.blogspot.com/ Гоша радист
Сподіваюся, що у Вас все добре, особливо у рідному Славутичі. Поки Ham Radio (на передачу) заборонене і залишається тільки одне - слухати, останнім часом приглядаюсь до іншого, а саме до паяльника і конструювання.
Якось у дитинстві не було такого дня, коли б я не паяв. А потім навчання, робота сім'я. І, по зрозумілим поважним причинам, все це відійшло на задній план, більш цікавим став контестінг, ДХінг, антени і т.д. А паяльник все припадав пилом. Але бачу, що настав його час!
Як кажуть, "ходжу навколо, та ніяк не спробую". Це я про Arduino. Багато читав, у тому числі і у Вас на сайті, про дану платформу. І ось, вирішив зробити перший крок у світ Ардуіно.
Хочу спробувати "поблимати світлодіодом"  а далі, щось складніше спробувати.  Якщо у інших все виходить, навіть у школярів, то чому б не спробувати! Для початку, підібрав Arduino Nano v3.0 плюс плата розширення та макетна плата:
Щоб Ви ще порадили придбати для "початківця" ? Так, щоб самий мінімум, на даний час.
Можливо, це може стати темою іще для однієї (чi бiльше) статті на Вашому сайті "ПОЧИНАЮЧИЙ АРДУІНЩИК" Якраз формую замовлення на сайті РКС Компоненти. Бачив у Вас на сайті конструкції із застосуванням Arduino Nano. SDR Skimmer, SWR Meter, поворотка на ПР-1М  дуже зацікавили мене. Але для початківця, братися за такі складні кострукції рано, тому спробую поки щось простіше.
73! Із найкращими побажаннями
Андрій UR5XMM"
Вiдповiдаю у цiклi "Arduino" - це дуже просто" :-).   Насамперед треба розсіяти туман щодо самого Поняття Ардуїно. При слові "мікроконтролер" всі постають, як у парламенті під час підняття прапора. Тому слід перш за все провести паралелі та уточнити різницю між комп'ютером, наприклад РС з Windows, та мікроконтролером. І там і там є процесор та пам'ять. Але ці елементи дуже відрізняються розмірами. І, відповідно, швидкодією. Але так як у них різні завдання, це швидше логічно ніж ні. 
    Погляд з погляду радіоаматора. Комп'ютер – це просто чудово. Він такий розумний, телеграф читати вміє, ліг веде. Та ось тільки для того, щоб комп'ютер це робив, все одно потрібно зробити один-два інтерфейси, як правило, на мікросхемах. Як мінімум на транзисторах. І з кількістю вихідних проводків від трьох до восьми. Та й кількість логічних виводів на комп'ютері, цих самих портів СОМ, замало. І тримати постійно включений комп - як мінімум 250 ват споживаної + монітор жаба тисне. Вдвічі більше, ніж споживає трансівер у режимі передачі. А процесор гріється, хоч і завантажений на 20 відсотків. Писати програмне забезпечення йому доступно лише богам. Якщо щось у прозі не подобається, доведеться миритись, бо зміни самі зробити не можемо. Недоступни. Отже перебір у обчислювальних потужностях та недобір у кількості каналів введення-виводу.
     Пам'ятається мені у молоді роки служив я викладачом інформатики. І улюблена тема для дискусій зі студентами була розумний комп'ютер  або тупий. І коли я доводив їм, що комп'ютер тупий, просто тупіший за всіх тупих, хоч і обчислює швидко, їхньому розчаруванню не було межі..... А ось людина, яка комп'ютер використовує, повинна бути дуже розумною.
    Отож розумний і подумав: а навіщо такі обчислювальні потужності? І стільки ОЗУ? І чому так мало портів вводу-виводу? Давайте поміняємо архітектуру. Девіз - максимум портів введення-виводу, мінімум ОЗУ та максимально демократичне середовище оточення (програмування)! При цьому мінімальне споживання – милівати.  Так виник мікроконтролер.
    Ну, щодо середовища оточення прибрехав. Зате як гарно!:-) Якщо використовувати тільки мікроконтролер, то писати для нього потрібно в двійковому коді, для переміщення коду йому в мозок потрібен ще один мікроконтролер і т.д. Тому розумні i створили проект, у якому програмування адекватне логiчним поняттям GW-Basic, TurboPascal e.c.t? Хоча насправді сильно урізаний Cі, максимум портів введення та виведення та власний АЦП. Ну, АЦП квантований у часі з міркувань дешевизни (6 каналiв) і з тих самих міркувань зворотне перетворення - ШИМ. 6 або 8 каналiв. Загалом середовище IDE.   
   Як правило, коли у людини з'являється думка доручити якесь завдання комп'ютеру, він очікує в сухому залишку чогось типу реле управління нагріванням, або механічне управління заслінкою, або контроль якого-небудь параметра з виведенням на дисплей. Все викладене вище і спричинило створення пристроїв класу Ардуїно. Велика кількість каналів введення/виводу, ЦАП/АЦП та максимально демократична мова програмування. Оскільки діапазон застосування цієї ідеології дуже широкий, випускається кілька варіантів Ардуїно, що відрізняються якраз кількісними оцінками перерахованих вище параметрів. Ардуїно Нано, Уно, Мега та безліч аналогів. Таке стратегiчне бачення.  Далi буде, але якщо  питання е i зараз, WELCOME !

Комментариев нет:

Отправить комментарий

© Copyright 2011-2021 UY2RA,    All rights reserved.    Все права защищены.    Пожалуйста уважайте их. Использование материалов c этого сайта разрешается только с указанием АКТИВНОЙ ссылки на этот сайт.

FREE & OPEN UKRAINIAN HAM  RADIO  BANNERS NET