Ежедневный радиожурнал со звуком. Иногда с юмором. Всегда с картинками

21.05.2022

Дрібний ремонт

Дрібний ремонт зайняв весь день. На першому фото мої антени   у положенні "повітряна тривога". Тобто, коли я був у Бердичеві. Після приїзду довелося знімати залишки пошкоджених антен на WEBSDR, тому до своїх руки не одразу дійшли. На хороше, я планував підняти WEBSDR вдома. Але фокус не вийшов. У зв'язку з радикальними ушкодженнями оптоволокна під Черніговом, у нас у місті інтернет 1990 року – більше 1 мегабіту в секунду не піднімається. Ну і який сенс запускати приймач?  Зате для телнета цілком достатньо.  

Тому зі спокійною совістю запустив CW skimmer на 9 діапазонів. Тільки виявилося, що вiн працює неефективно через диполі, що лежать на землі. І тому знадобилося підняти мій гексабім на робочу висоту. Благо вдома був онучок, допоміг трохи.  Хтось повірить, що на цьому клаптику крім триелементного трайбендера ще інвертед V на 40, диполь на 30 м, Inverted L на 160, GP на 28 мГц та 100 метрів LW?
На легкій щоглі від релейки (ліворуч) по дві траверси на 144 та 430. І все б добре, але чомусь резонанс на всіх дипольних антенах пішов униз. Кілогерц на 80. Від дощу ж не може так бути?  

А ось із розміром нового диполя на 30 метрів трохи промахнувся. Старий був точно в резонанс, але виконаний був дуже кволим дротом. По двічі на рік обривався просто вітром... Зробив новий, мідь діаметром 2 мм, ізолятори горішкові, гарний кабель... А з довжиною промазав. на 100 кГц вище. Але всю систему вже підняв. Тепер пізно пити боржомі. Може завтра...

© Copyright 2011-2021 UY2RA,    All rights reserved.    Все права защищены.    Пожалуйста уважайте их. Использование материалов c этого сайта разрешается только с указанием АКТИВНОЙ ссылки на этот сайт.

FREE & OPEN UKRAINIAN HAM  RADIO  BANNERS NET