Ежедневный радиожурнал со звуком. Иногда с юмором. Всегда с картинками

Доставка квітів Чернігів

30.05.2022

"Arduino" - це дуже просто 6. Шаг назад

  Послухався поради товариша і вирішив зробити крок назад. Швидше за все він має рацію: почитавши попередні частини зовсім початківець сміливішим не стане. Мені не вдалося донести головної думки: все в одній програмі, на одній панелі, ну хіба що резисторiв два :-) Одним словом повертаємось у перший клас. Думаю що міра необхідна, хоч і вимушена. Отже вставляємо роз'єм в Ардуїнку, відкриваємо середовище оточення IDE і перш за все копіюємо туди текст скетчу.

 #include <OneWire.h>// Ініціалізація бібліотеки шини OneWire.

#include <DallasTemperature.h>// Ініціалізація бібліотеки термодатчиків.

#define ONE_WIRE_BUS 10// Підключення цифрового виведення датчика до 10 піну Ардуїно.

OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS);// Запуск інтерфейсу OneWire для підключення пристроїв 
DallasTemperature sensors(&oneWire);//Вказівка, що пристрій oneWire є термодатчик від Dallas
void setup(void)
{
Serial.begin(9600);// Запуск СОМ порту.
Serial.println("Start temperature measurement"); //Друк в порт
sensors.begin(); // Запуск сенсора.
}
void loop(void)
{
Serial.print("Please wait...");//Друк в порт
sensors.requestTemperatures(); //Команда опитування температури.
Serial.print("T="); //Друк в порт
Serial.println(sensors.getTempCByIndex(0)); // Друк в порт температури, "0" у цьому випадку вказує на перший пристрій у шині.
}

Виглядати це буде так.

Потім за допомогою маккетної панелi та сполучних провідників Ардуїно збираємо схему вимірювача температури. Поки що з одним градусником. Ну, щоб зрозуміло було. Додасть впевненості. Як лабораторна у школі.
Нижче фотографія лабораторного стенду, що вийшов. Тестер потрібний був для того, щоб переконатися, що датчик температури "живий" і на його середній нозі білого кольору (в моему випадку - зелений:-) напруга приблизно дорівнює половині між шиною +5 вольт (червона) і землею (чорна).

Після цього перевіряємо чи підключені наші бібліотеки (підпрограми) OneWire.h та DallasTemperature.h. Якщо ні, вони не будуть виділені кольором і тоді буде підключати їх вручну. Для цього вибираємо пункт меню Скетч, Підключити бібліотеку і у випадаючому меню праворуч вибрати потрібні. Все, можна завантажувати скетч в Ардуїно. Якщо все нормально, повідомлень про помилки не буде і можна спробувати дивитися результат. Для цього потрібно відкрити вікно контролю монітора порту (значок лупи у верхньому правому куті). Результат повинен бути приблизно такий:Нижче коротенький видосик для того, щоб все показати в динаміці. Просто фотографії не переконують :-) Перший крок до простого поворотного пристрою зроблений.
© Copyright 2011-2021 UY2RA,    All rights reserved.    Все права защищены.    Пожалуйста уважайте их. Использование материалов c этого сайта разрешается только с указанием АКТИВНОЙ ссылки на этот сайт.

FREE & OPEN UKRAINIAN HAM  RADIO  BANNERS NET