Ежедневный радиожурнал со звуком. Иногда с юмором. Всегда с картинками

Доставка квітів Чернігів

28.05.2022

"Arduino" - це дуже просто 5

  
 Отже, перший висновок - потрібно перестати бояться, вникнути спочатку в суть того, що хочемо зробити, потім розсунути наявні вхиднi та вихідні дані по місцях в блоки скетча і розібратися зі змінними. (Див. матеріал вище за текстом) Для хорошого результату треба, щоб ви розуміли кожну команду (рядок) у вашому скетчі. Насамперед при реальному включенні слід підключити дисплей. Це тому, що в період стартапу відразу бачити свої помилки на екрані дуже важливо. Для простих проектів, а їх буде більшість, годиться і простий дисплей у 16 ​​знаків у два рядки LCD1602. Пізніше з мінімумом переробок скетчу його можна міняти на 20 символів в 4 рядки - 2004.
Причому краще брати дисплей відразу з припаяним модулем з'єднання по двох дротах – I2C. Він запаяний зі зворотного боку дисплея. Або не запаяний і поставляється окремо. Запаяти самостійно неважко, оскільки контакти пронумеровані. Натомість, застосування такого рішення збереже вам вільними кілька цифрових пінів на платі Ардуїно. Нижче, щоб ви не шукали, схема підключення дисплея Ардуїно. При першому включенні потрібно зі зворотного боку пристрою потенціометром відрегулювати контрастність. Інакше Ви довго думатимете чому дисплей нічого не відображає. Якщо Ви не хочете використовувати підсвічування, потрібно видалити перемичку на платі інтерфейсу I2C. Для швидкого старту завантажте бібліотеку LiquidCrystal I2C та завантажте приклад "demo" у Ваш мікроконтролер. Якщо все підключено без помилок, дисплей відразу почне демонструвати свої можливості. Для русифікації шрифтів дисплея Вам потрібна бібліотека LCD 1602 RUS. Встановіть цю бібліотеку і після цього Ви зможете виводити на екран дисплея, слова російськими літерами. Спробуйте і, якщо це вийшло, готуйтеся виводити на екран слова in ROOM, in WATER, Boiling та Cooling. Ну чи украiномовні аналоги. Третій стан - коли вода в нормі, не індикуватимемо ніяк. Хоча за бажання можете додати label Waiting або Static.
Спершу спробуйте розібратися з виведенням на екран. Це просто. Шукайте найкраще розташування на екрані тексту та значення температури повітря та води в акваріумі. І місце для розміщення лейбелу режиму ("очікування", "нагрів" або "охолодження"). Коли це все у вас запрацює, можна спробувати виводити на екран вже реальні показання ваших двох датчиків температури. Зверніть увагу, що конструктивно вам знадобляться два різні датчики: один звичайний корпус ТО-92, а другий герметичний, який працюватиме у воді. Збираєте схему контролю температур. Для тренування це зручніше робити на макетній платі.


Додайте другий датчик так само, прямо над першим. Тепер у нас є вимірювач температури від датчиків, ми вміємо ними оперувати та виводити у потрібне місце на екрані. Потім залишиться дописати команди реакціi на зміну температури води. У наступній частині для тих, хто не зможе вирішити описані завдання, буде текст скетчу. А тим, хто написав свій скетч, цікаво буде його порівняти з моїм скетчем.

Далi буде.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

© Copyright 2011-2021 UY2RA,    All rights reserved.    Все права защищены.    Пожалуйста уважайте их. Использование материалов c этого сайта разрешается только с указанием АКТИВНОЙ ссылки на этот сайт.

FREE & OPEN UKRAINIAN HAM  RADIO  BANNERS NET